Plagne Bellecôte

Lyžařská oblast Paradiski se nachází v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise. Skládá se ze 3 propojených resortů: La Plagne, Les Arcs a Persey-Vallandry. Les Arcs a Persey-Vallandry leří vedle sebe a tvoří prakticky jeden resort. K propojení se střediskem La Plagne došlo v roce 2003, vybudováním dvoupatrové kabinové lanovky jménem Vanoise Express.

Sjezdové  tratě v Paradiski se rozprostírají na úbočích alpských masivů v nadmořské výšce od 1200 do 3250 m.n.m.. Nejvyšším vrcholem oblasti je ledovec Bellecôte, který se činí do výšky 3417 m.n.m. a nachází se v La Plagne. Zhruba 70% sjezdovek leží v nadmořské výšce přes 2000 m a návštěvníci se tak nemusejí obávat nedostatku sněhu.

V Paradiski se můžete těšit na 248 sjezdových tratí (37 černých, 65 červených, 123 modrých) v celkové délce 425 km. Jsou zde velmi dobré podmínky pro freeridery, stejně jako pro milovníky běžeckých tratí, kterých v oblasti najdete na 150 kilometrů. Dále zde na Vás čekají snowparky, boardercrossové tratě a U-rampa.

Při pobytu v La Plagne můžete navštívit olympijskou bobovou dráhu, kterou si za poplatek můžete osobně projet.

 

Plagne Bellecôte

oblíbený komplex residencí v La Plagne v nadmořské výšce 1930 m.n.m. je Bellecôte. Středisko je umístěno do krásného  prostředí okolních hor a je ideálním výchozím místem pro celou oblast, obzvláště oceníte spojení až na ledovec Glacier de Bellecôte. Spojení s dalšími středisky je umožněno důmyslně vypracovaným schématem vleků a sjezdovek a je doplněno místním skibusem. Kabinová lanovka jezdící mezi střediskem Bellecôte a střediskem Belle Plagne umožňuje přímé spojení až do pozdních nočních hodin.