Les 2 Alpes

Les 2 Alpes je jedna z nejoblíbenějších francouzských lyžařských oblastí a každoročně se stává o něco populárnější. Základy pro první vlek byly položeny v  roce 1946 a nyní má kapacitu 32 tisíc lůžek.
Kvalita ubytování se každoročně výrazně zlepšuje.
Nachází se asi 70 kilometrů od Grenoblu v  jižní části Severních Alp, v  kraji zvaném Dauphine – Isére.

Oblast nabízí 225 kilometrů nádherného lyžování, přičemž nabídka je tu opravdu rozmanitá. Vyberou si milovníci snowboardu, lyží, rodiny s dětmi i vyznavači volných terénů. Na ty se specializuje vedlejší oblast La Grave (1450-3550 m n.m.), což je asi nejkrásnější sjezd volným terénem na světě. Pyšní se převýšením 2150 metrů a kvalitním sněhem.

V Les 2 Alpes je velmi dobře promyšlený systém lanovek a vleků, na úplný vrchol se dostanete během několika minut. Tam na Vás čeká nádherný výhled na okolní panorama, v čele s dominantním Pic de la Meije (3982 m n.m.).
Na snowboardisty zde čeká zóna Slide, která zahrnuje průrvy, kaňony,
římsy, vodopády, snowpark a další atrakce. Je to jeden z  nejkrásnějších snowparků s  U-rampou, boardercrossem nebo třeba half-pipe.  Rozprostírá se na La Toura ve výšce 2600 m n.m. a na své si přijde jak snowboardista začátečník, tak profesionál. 

 Středisko vzniklo spojením dvou vesniček Alpe de Venosc a Alpe de Mont de Lans. Celé středisko se nachází v údolí Romanche. Díky ledovci Monte de Lans nabízí Les 2 Alpes 170 dní dlouhou sezonu.

Romantiku zde naleznete ve večerním lyžování. Nabídka après-ski aktivit je velice rozmanitá, od návštěvy ledovcových jeskyň, přes vyhřívaný bazén, saunu, kluziště, až po návštěvu místních barů, restaurací a diskoték.
Vyzkoušet zde také můžete paragliding, jízdu na sněžném skútru, vyhlídkový let vrtulníkem, nebo také projížďku rolbou až k ledovci. 

Ubytování je Vám nabízeno v residenci Flocon d’Or, či v residencích No Name.