Hinterstoder - ZIMA

HINTERSTODER (600 - 2000 m)

WURZERALM (810 -1870 m)

Rekreační oblasti Hinterstoder a Wurzeralm v regionu Pyhrn-Priel - Horní Rakousy, jsou ideálním místem pro Vaši rodinnou zimní dovolenou. 

Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště jsou vzdáleny jen 140 km, cesta vede převážně po dálnici, takže za necelé dvě hodiny jste na místě.

Hinterstoder Perla Alp - označení pro mimořádné místo v Alpách, kde lze strávit nezapomenutelnou celoroční dovolenou. V popředí jsou zimní sporty - i přes svou relativně malou velikost (40 km sjezdovek) nabízí široký výběr tratí - od modrých, přes červené až po závodní černou Hannes Trinkl Weltcupstrecke na které se jel v roce 2011 a 2016 Světový pohár mužů nebo Inferno Piste 70%. Vyzkoušet zde můžete i rychlostní trať nebo jste-li vášnivými snowboardisty tak pak jistě rádi využijete snow trail či snow park.

Pro děti je k dispozici dětský park SUNNY KIDS PARK s jezdícími pásy.

Příznivci běžeckého lyžování si mohou vybrat ze dvou okruhů výborně upravených tras - Huttererböden 4,4 km najdete na mezistanici a údolím Vás provede krásná Winterwanderweg 20km dlouhá trasa.

Krásy Hinterstoderu můžete poznat také při túrách na sněžnicích či skialpových lyžích nebo při jízdě na saních tažených koňmi.

Na své si zde přijdou i příznivci paraglidingu. Pokud sami paraglid nevlastníte a nelétáté, naše delegátka vám zprostředkuje tandový let se zkušenými piloty za 90,- EUR   

 

Pohodlně ubytovat se můžete v některém z našich penzionů, které jsou více či méně vzdáleny od lanovek v Hinterstoderu. Nejblíže od lanovek, v klidné okrajové části Hinterstoderu, 1200 m od lanovek se nachází penziony ALPENROSE STODER, ve stejné vzdálenosti avšak na druhou stranu od centra Hinterstoderu se nachází penzion INGE. V blízkosti penzionů Stoder a Alpenrose můžete využít až do 23,00 hod večerní osvětlenou sáňkařskou dráhu. Nejvzdálenější z penzionů LINDBICHLER se nalézá v obci Vorderstoder, ovšem s nejkrásnějším výhledem na panoramata Totes Gebirge. 

 

Ve Wurzeralmu (menším ze středisek) Vás vyveze do výšky 1400 m nejrychlejší velkokapacitní pozemní lanovka. Další z lanovek Vás vyveze na horu Frauenkar do výšky 1870 m, odkud se za dobré viditelnosti pokocháte panoramatem vrcholků Alp. Pro děti se nabízí SUNNY KIDS PARK.

Běžkaři zde mají možnost využít 5km dlouhý okruh.

Vzhledem k příjemným trasám lesem se stal Wurzeralm vyhledávaným místem pro skialpinisty.

 

V Hinterstoderu a Wurzeralmu jezdíte na jeden skipas a jsou propojeny regionálním skibusem.

Zdarma můžete parkovat na centrálních parkovištích pod sjezdovkami.

V Hinterstoderu najdete obchody, bary, restaurace, cukrárny, banky, poštu, půjčovny lyží (servis lyží), lyžařskou školu, tenisové kurty aj.